71 / 100

Najczęściej zadawane pytania

 

Jak przygotować się do sesji?

Na pewno będziesz zadowolona jeśli sesja fotograficzna będzie jak najlepiej dopasowana do Ciebie. Najlepszym sposobem na poznanie Twoich oczekiwań dotyczących sesji jest po prostu spotkanie albo rozmowa telefoniczna. Chciałabym porozmawiać o tym jak wyglądałyby Twoje wymarzone zdjęcia.  Jak wyobrażasz sobie siebie i swoich najbliższych na fotografiach.

Jeśli nie masz sprecyzowanej koncepcji, nie szkodzi. Wymyślimy ją razem.
Zastanowimy się wspólnie jaki klimat mamy uzyskać. Zadam Ci szereg pytań, które sprecyzują w jakim charakterze sesji czujesz się dobrze. Trzymając się zasady “mniej znaczy więcej” będziemy rozmawiać o kolorach i stylizacjach, makijażu, fryzurze, dodatkach. Pokażę przygotowane specjalnie dla Ciebie inspiracje i chętnie zobaczę również Twoje propozycje. Wykorzystując moje umiejętności kreatywne i szanując Twój gust, przygotujemy się razem do realizacji Twoich wymarzonych zdjęć.

 

Gdzie znajduje się Twoje studio?

Sesje studyjne realizuję w moim studiu w Piasecznie k/Warszawy. Wszystkie fotografie realizuję na ręcznie malowanych przez mnie tłach fotograficznych, które nadają zdjęciom unikalnego, malarskiego charakteru. W miłej atmosferze, jeśli lubisz pijąc kawę, skupiamy się na uwiecznieniu najpiękniejszych emocji. Potraktuj ten czas jako chwilę wyjątkową dla Ciebie lub jeśli w sesji biorą udział również Twoi bliscy, ciesz się byciem razem z nimi.

 

Jak przygotować się do sesji ciążowej lub portretowej?

– przed sesją zadbaj o dobry sen lub w miarę możliwości wypocznij w sposób jaki lubisz
– zadbaj o skórę: pamiętaj aby dzień przed sesją i w dniu sesji o nawilżyć odsłonięte partie ciała
– zadbaj o włosy; niech będą takie jak będziesz chciała mieć na zdjęciach
– pamiętaj o makijażu takim, w jakim czujesz się najlepiej
– pamiętaj o dłoniach i paznokciach: nałóż krem do rąk; zadbaj żeby paznokcie wyglądały estetycznie
– przygotuj stylizacje, w której będziesz czuła się najlepiej
– na sesję zabierz szczotkę do włosów, puder i szminkę nawilżającą

 

Jak się przygotować do sesji rodzinnej:

– w zależności od klimatu sesji zadbaj, żeby cała rodzina wyglądała spójnie tzn. tak, aby Wasze stylizacje były w jednym klimacie: eleganckie lub casualowe.
– zadbaj o to, byście wyglądali spójnie pod względem kolorystycznym, np.: ubrania całej rodziny będą w tonacji błękitno beżowej lub szaro zielonej.
– możecie również być sesji w kolorach i strojach na jakie tylko macie ochotę i nie przejmować się spójnością, być sobą
– pamiętaj o zabraniu dla Was szczotek do włosów, szminek nawilżających oraz ulubionego picia dla dzieci

 

Jak wygląda sesja ciążowa w studiu?

Staram się, żeby sesja ciążowa była chwilą wytchnienia dla Ciebie – przyszłej mamy.  Na początku naszego spotkania będziemy miały czas na rozmowę i wejście w klimat zdjęć. Cały czas ważny dla mnie jest Twój komfort. W dowolnej chwili robienia zdjęć możemy zrobić przerwę.  Jeśli będę dobrze znała Twoje preferencje, sprawnie zrealizuję założenia sesji, dzięki czemu nie będzie ona trwała długo – około dwóch godzin.

Zdjęcia z sesji ciążowych możesz zobaczyć tutaj

Czy podczas sesji ciążowej może towarzyszyć Ci Twój partner?

Tak, oczywiście. Podczas sesji ciążowej robię zdjęcia przede wszystkim Tobie, ale z przyjemnością sfotografuję Cię razem z Twoim partnerem. 

Kiedy najlepiej zrobić sesję ciążową?

Sesję ciążową najlepiej zrealizować około siódmego miesiąca, kiedy nie jesteś jeszcze zmęczona ciążą, dobrze się czujesz, a brzuszek już jest ładnie widoczny.
Zdarza się, w przypadku ciąży bliźniaczej, że sesję robimy wcześniej ponieważ już w okolicach piątego miesiąca brzuszek ładnie widać. W takiej sytuacji nie ma potrzeby odkładać sesji na później. Zdarza się również, że dopiero w dziewiątym miesiącu brzuszek jest na tyle duży, że ciąża jest widoczna. Jeśli świetnie się czujesz, to jest to również dobry czas na sesję ciążową.

 

Czy wypożyczam sukienki ciążowe do sesji?

Tak, w swoim studiu mam sukienki ciążowe w różnym stylu, które z przyjemnością wypożyczam za dodatkową opłatą. Mam również kilka stylizacji buduarowych, oraz tkaniny które po umiejętnym upięciu tworzą eleganckie stylizacje.

 

Jak wygląda sesja portretowa w studiu?

Przed sesją portretową lubię dowiedzieć się od Ciebie dlaczego chciałabyś mieć takie zdjęcia. To pozwoli mi na jak najlepsze oddanie Twojej osobowości na fotografiach. W przypadku tej sesji nasze wspólne przygotowanie jest dla mnie bardzo ważne. Zadam Ci szereg pytań, dotyczących Twojej osoby, tego co robisz, czym się interesujesz. Jak wyobrażasz sobie swoje wymarzone portrety? W jakiego typu stylizacjach będziesz się czuła najlepiej? Ustalimy, jaka fryzura, makijaż i kolor paznokci będzie dla Ciebie najlepszy. Będę starała się odnaleźć w Tobie jak najwięcej piękna, radości i wrażliwości.

Sesja trwa dwie do trzech godzin.

Zdjęcia z sesji portretowych możesz zobaczyć tutaj.

Jak wygląda sesja wielopokoleniowa?

Sesja wielopokoleniowa to rodzaj sesji, który przygotowałam z myślą o bezcennym, pamiątkowym wymiarze, jaki mają chwile w większym gronie. Wspólnie ustalamy sobie miejsce i czas sesji oraz stylizacje dla wszystkich. Będzie mi bardzo miło, jeśli opowiesz mi jaką jesteście rodziną. Ważną informacją dla mnie jest jaka będzie ilość osób na sesji i w jakim wieku, abym mogła odpowiednio się przygotować. Zawsze zwracam szczególną uwagę na kondycję maluszków i osób starszych. 

Sesję wielopokoleniową możemy zrealizować w moim studiu w Piasecznie (trzecie piętro bez windy, maksymalnie pięć osób), w plenerze, w większym studiu zewnętrznym (opcja dodatkowo płatna) lub w Waszym mieszkaniu, jeśli jego warunki na to pozwolą. Zazwyczaj proszę o zdjęcia poglądowe robione telefonem. Zdjęcia w studiu będą miały malarski klimat charakterystycznego dla moich fotografii oświetlenia, zdjęcia w plenerze i mieszkaniu robię w warunkach zastanych. Pamiętaj o zabraniu dla Was szczotek do włosów, szminek nawilżających oraz ulubionego picia dla dzieci.

 

Jak wygląda sesja rodzinna w studiu?

Przed sesją rodzinną w studiu zapytam Cię, jaką jesteście rodziną. Interesuje mnie wiek Twoich dzieci i Wasze wspólne relacje. Lubię wiedzieć, na co powinnam zwrócić szczególną uwagę w Waszych relacjach oraz jak najprzyjemniej spędzacie wspólny czas. Ważne jest również to, czym się interesuje każde z Was. W przypadku mniejszych dzieci, ważną informacją dla mnie jest, czym mogę zainteresować maluszka, jak skupić na dłużej jego uwagę.
Wspólnie ustalamy klimat sesji i stylizacje. Chętnie podpowiem w czym najlepiej będziecie wyglądali. Lubię też oglądać zdjęcia Waszych inspiracji i stylizacji.

W miarę możliwości sesje rodzinne w studiu staram się realizować w godzinach porannych, kiedy maluchy są mniej zmęczone. Fajnie jeśli wszyscy jesteście w dobrych nastrojach, a dzieci są wyspane i najedzone. Dobrze, jeśli zabierzesz dla dzieci ulubione picie i przekąski. Przydadzą się też pieluchy i inne rzeczy, które zwykle zabierasz wychodząc z dzieckiem na dłużej z domu oraz ulubiona zabawka. 
Zawsze zwracam szczególną uwagę na kondycję maluszków. Staram się tak prowadzić sesje, żeby było przyjemnie i żebyś się nie stresowała płynącym szybko czasem. Mam mnóstwo sposobów na to, żeby wyszły dobre zdjęcia z dziećmi.

Sesja trwa około jednej godziny.

Zdjęcia z sesji rodzinnych możesz zobaczyć tutaj.

Jak wygląda sesja dziecięca w studiu?

Sesje dziecięce realizuję od 6 miesiąca życia maluchów. Dobrze, jeśli mi opowiesz jak najwięcej o swoim dziecku:  jaki ma temperament, czym mogę je zainteresować. Wspólnie przed sesją ustalamy klimat sesji i stylizację. W miarę możliwości, zapraszam na sesje dziecięce w godzinach porannych, kiedy jeszcze wszyscy jesteśmy wypoczęci.

Dobrze, żeby dziecko było najedzone i wyspane przed sesją. Miało ulubione picie i przekąski oraz zabawkę. W przypadku maluszków przydadzą się też pieluchy i inne rzeczy, które zwykle zabierasz wychodząc z dzieckiem na dłużej z domu.

Staram się, żeby sesja przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze. Mam sposoby na zachęcenie maluchów do współpracy. Będzie dla mnie również bardzo ważne Twoje zaangażowanie na sesji, aby Twoje dziecko czuło się bezpiecznie i pewnie.

Oczywiście na sesji dziecięcej zrobię Wam też wspólne zdjęcia.

Sesja trwa około jednej godziny.

Zdjęcia z sesji rodzinnych możesz zobaczyć tutaj.

Jak wygląda sesja w plenerze?

Plener to świetne miejsce na sesje ciążowe, rodzinne i dziecięce. Przygotowanie do nich wygląda podobnie jak do tego typu sesji w studiu o czym możesz przeczytać powyżej. Fotografuję głównie w pięknych przestrzeniach Warszawy, Piaseczna, Konstancina i innych bliskich okolicach stolicy.

Wspólnie decydujemy o jednym miejscu, w którym będzie realizowana sesja w klimacie spokojnego spaceru. Może to być przestrzeń, którą lubisz, w której spędzasz wolny czas. Jeśli nie znam tego miejsca, wcześniej staram się je odwiedzić i poznać warunki przestrzenne i oświetleniowe. Możesz również skorzystać z lokalizacji, które ja Ci zaproponuję,

Podczas sesji w plenerze fotografuję wg określonego planu, który przedstawiam Ci przed sesją. W zależności od pomysłu, są to zdjęcia w stylu reportażowym (naturalnym) lub pozowanym.

Na sesję w plenerze staram się dla Ciebie rezerwować dwa terminy, ponieważ pogoda może spłatać nam figla.

Jeśli jest taka potrzeba, przed sesją zawsze szczegółowo informuję Cię o miejscu spotkania, możliwości dojazdu, parkingu i obecnie panujących tam warunkach.

Zdjęcia z sesji plenerowych możesz zobaczyć tutaj.

Jak wygląda sesja biznesowa?

Przed sesją biznesową staram się dowiedzieć jak najwięcej o Tobie i charakterze Twojej pracy. Dobrze, kiedy opowiesz mi o swoich mocnych stronach i tym co jest dla Ciebie ważne do przekazania na zdjęciu.
Ustalamy wspólnie charakter i stylizację. Zdjęcia możemy zrealizować w moim studiu lub w innych wskazanych przez Ciebie przestrzeniach.

Zdjęcia z sesji biznesowych możesz zobaczyć tutaj.

 

Czy zapewniam makijaż i fryzurę?

Na stałe nie współpracuję z makijażystą i fryzjerem, ale jeśli jest taka potrzeba, chętnie polecam osoby sprawdzone przeze mnie w tym zakresie.

 

Kiedy dostaniesz zdjęcia?

Obrobione fotografie w formie cyfrowej otrzymasz do trzydziestu dni po sesji. Efektem każdej sesji fotograficznej, są fotografie w wersji cyfrowej. W przypadku wszystkich sesji oprócz sesji biznesowych otrzymasz ode mnie wyselekcjonowane fotografie obrobione w autorski sposób. Nie oddaję plików roboczych, ani plików typu RAW.

 

Co oferuję dodatkowo do zdjęć w wersji cyfrowej ?

Do każdej realizacji fotograficznej proponuję ekskluzywny pendrive, odbitki wysokiej jakości w dowolnym formacie lub album, dzięki którym otrzymane przez Ciebie fotografie dopiero zaczną żyć. Wszystkie materiały możesz zobaczyć w moim studiu.

Mam nadzieję, że po sesji będziesz zachwycona zdjęciami i będzie to dla Ciebie przyjemne doświadczenie.

 

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania osobiście lub telefonicznie.

© Justyna Piech-Dubis