62 / 100

Nazywam się Justyna Piech-Dubis. Jestem fotografką i wielką szczęściarą – mój zawód to jednocześnie moja największa życiowa pasja. Nie będę tu pisać jak to wszystko się zaczęło, bo było to bardzo dawno temu. Ważne jest to co dziś i fakt, że wszystkie moje życiowe doświadczenia doprowadziły mnie do tego momentu, w którym powstała ta strona.

Jestem absolwentką Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Fotografii uczyłam się między innymi od Rosława Szaybo i Mariana Schmidta. Uzyskałam dyplom w Europejskiej Akademii Fotografii w pracowni portretu Andrzeja Świetlika.

Umiejętności nabyte w szkołach, doświadczenie fotograficzne, zdobyte także w fotografii ślubnej oraz moja kobieca wrażliwość pozwalają mi tworzyć kadry pokazujące, że w każdym jest coś wyjątkowego. Każda z nas ma w sobie piękno i energię, którą tak bardzo lubię obserwować. Czasem przychodzi to łatwiej, czasem trudniej, ale w każdej osobie znajduję coś ponadczasowego, wyjątkowego, ulotnego i stałego jednocześnie. Chciałabym docenić magię klasycznego portretu, prostego piękna i wyjątkowych emocji, które wywołują w nas stare studyjne fotografie. Kiedyś, w każdym domu, rodzinne zdjęcia i portrety ukochanych zajmowały zasłużone miejsce. Dziś, z równie dużym szacunkiem, możemy podejść do stworzenia wyjątkowej fotografii portretowej. Sprawić, że będzie dla nas i dla naszych dzieci tym, czym jest stara fotografia dziadków i pradziadków – zapisem szczegółów i faktów, które chcemy pamiętać i zatrzymać. Fotografia to chwila i wieczność jednocześnie. Warto te piękne momenty utrwalać i wracać do nich jak do źródła mocy. 

© Justyna Piech-Dubis